Alesha Dixon - životopis

24. července 2009 v 11:47 | M a L |  Alesha Dixon
Povolání: Zpěvačka, tanečnice
Věk: 30
Datum narození: 7. 10. 1978
Místo narození: Welwyn Garden City, Anlie, Velká Británie
Znamení: Váhy
Členka skupiny: Mis-teeq
Alesha Dixon Anjanette (narozena 7. října 1978) je britská zpěvačka a tanečnice. Nejprve zpívala v ženském triu Mis-Teeq , a nyní je sólovým umělcem. Její singl roku 2008 "Chlapec nic nedělá" (This boys does nothing) odstartoval její slávu na UK Singles Graf dosáhl počtu 5 a výdaje po dobu tří měsíců se držel v UK Top 40 . "Chlapec nic nedělá" je také umístěn do top 10 v několika dalších evropských zemích. Její singl "Breathe Slow" z druhého alba Alesha Show v UK Top 10 dosáhl počtu 3. Zúčastnila se a byla korunována vítězem v Uk Top desítce.

Dixon se narodila ve Welwyn Garden City, Velká Británie, jedna ze sedmi dětí narozených britskou matkou a jamajským otcem. Má pět bratrů a dvě sestry. Dixon se vzdělávala ve škole Monks, Welwyn Garden City, Hertfordshire, a měla v plánu stát se učitelkou tělocviku po opuštění koleje. Po vyplnění diplomu Samozřejmě, že měla v plánu zístat místo na Loughborough University, když byla oslovena rekordním počtem producentů, kteří jí požádali, jestli by mohla zpívat, a na cestě zpátky domů byla opět potkala někoho, kdo se jí dotázal, zda byla v kapele. Poté se tedy rozhodla zpívat.

Její kariéra začala v roce 1999, kdy nastoupila do Taneční Attic (hip-hop/jazz populární taneční akademii ve West London), a společně s Sabrinou Washington vytvořili duo a nahrály demo s názvem "inspirace". Potom se setkaly se Su-Elise Nash a pak společně tvoří trio. Byly podepsány brzy na Telstar se Záznamy o přidání nového člena, Zena McNally. Stalo se z nich trijo,které si nechalo říkat Miss-Teeq.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama